אנחנו מאמינים במתן מענה לכל חלום! יש לך רעיון – אנחנו נמצא את הדרך להגשים אותו

צור קשר

כתבות ומאמרים

הנגשת אתרים נגישות אתרים

הנגשת אתרים

אחת מאבני היסוד של בניית אתר אינטרנט הינו אפיון נכון של מבנה עמוד הבית ואתר האינטרנט בהתאמה אידיאלית לקהל היעד של גולשי האתר. התייחסות לקהל היעד דורשת מכל בעל אתר אינטרנט, בנייה נבונה ומותאמת של העיצוב והתוכן. רוב בעלי העסקים, במלאכת אפיון קהל היעד אינם מתחשבים באוכלוסיות בעלי המוגבלויות כקהל יעד פוטנציאלי כגולשים מן המניין באתר. הנגשת אתרים לאוכלוסיות בעלי מוגבלויות שונות היא בגדר חובה מוסרית וחברתית, ונכון לשנת 2013 אף קיבלה תוקף במסגרת תקנות העוסקות בהנגשת אתרים ברשת. אלה מבוססות על חוק שוויון הזכויות לאנשים בעלי מוגבלויות התשנ”ח (1998). עמידה בתקנות אלו היא עמידה בחוק.


נגישות אתרים – עבור מי?

הנגשת אתרים מסייעת לאוכלוסיות בעלי מוגבלויות שונות כגון עיוורים ובעלי לקות ראייה מסוימת שאינה מאפשרת קריאת מסך כשאר הציבור. אלו נעזרים בתכנה הנקראת “קורא מסך”. נגישות האתר מסייעת גם לציבור בעל מוגבלות מוטורית המקשה עליהם את השימוש בעכבר, ציבור בעל לקות שמיעה המסתייע בכותרות בעת צפייה בסרטונים, בעלי מגבלת קשב וריכוז ועוד. אתר נגיש מספק, בין היתר, תמיכה בתכנת “קורא מסך”, מקנה פעולה באתר באמצעות החצים ומקש ה-TAB, מספק חווית גלישה נעימה ואפקטיבית ומאפשר הבלטת קישורים במגוון צורות. חברת Web3D מבצעת הנגשת אתרים בהתאמה לצרכים של כל אוכלוסיות היעד.


הנגשת אתרים ברשת

בעל אתר אינטרנט ? הנגשת אתרים – עבור אילו עסקים ובאיזה רמה ?  ?

התקנות קובעות שעל כל בעל אתר הנותן שירות או מידע לציבור על אתר האינטרנט להיות מונגש. מהות העסק קובעת את רמת הביצוע הנדרשת בנושא. על פי תקנות אלו, נגישות אתרים נקבעת בהתאם לסוג השרות ולסוג המידע הקיים באתר. רמות ההנגשה מחולקות לשניים, כחלוקה ראשונית, ומתייחסות לשני סוגי אתרים: שירות ברשת שניתן עבור רשות ציבורית או שניתן על ידה, נדרש לרמת התאמה המוגדרת AA. אם אין מדובר ברשות ציבורית, יכול בעל האתר לקבל פטור בהתאם לסעיפי התקנות ולהתאים את האתר לרמה A בלבד. אם לא קיבל, עליו להתאים את אתרו כרשות ציבורית (AA) .

נגישות אתרים – החל ממתי ?

אתר חדש העולה לרשת מחויב לנגישות החל מהרגע שבו הוא נחשף לגולשים. אתר פעיל נדרש לבצע התאמה ונגישות, ולרשותו עומדים 36 חודשים מרגע אישור התקנה (25 באוקטובר 2013), כלומר עד לתאריך 25 באוקטובר 2016 ללא הסתכנות באמצעי אכיפה וענישה (קנס, תביעה פרטית/ייצוגית ועוד).
Web3D בונה ומעצבת אתרים חדשים בהתאם לתקנות במקצועיות ובליווי אישי המבוסס על ניסיון עשיר בתחום. כמו כן מספקת החברה ייעוץ ותמיכה בנושא, ומסייעת לאתרים לשדרג עצמם כדי לעמוד בתקנות כחוק. הנגשת אתרים על ידי חברת Web3D עומדת בהנחיות של התקן הישראלי לנגישות מספר 5568 (מכון התקנים). יש לציין כי התקן הישראלי מושתת על תקנות בינלאומיות של גוף התקינה הבינלאומי. אתר נגיש הוא ידידותי לגולש ובעל עדיפות אצל מנועי החיפוש.

פנה אלינו לקבלת ייעוץ על הפרויקט שלך

פנה אלינו לקבל ייעוץ נגישות לאתר שלך

Please leave this field empty.

נא להמתין