אנחנו מאמינים במתן מענה לכל חלום! יש לך רעיון – אנחנו נמצא את הדרך להגשים אותו
Please leave this field empty.
Please leave this field empty.

מאמר: עיצוב אתרים – מעצב אתרים או איש GUI ?

No items found

עיצוב אתרים – מעצב אתרים או מומחה GUI ?

עיצוב אתרים נהפך למושג ערטילאי המקשר מגוון מושגים מתחום בניית אתרי האינטרנט, תחום העיצוב והגרפיקה, תחום הקידום אתרים ו-SEO בפרט, ותחום התוכנה.

מידי חודש כ-60,500 גולשים תרים במנוע החיפוש הנפוץ "גוגל" אחר צירופי מילים המכילים את צמד המילים הנ"ל, הביטוי נוסף לביטוי "בניית אתרים" מהווה מטרה לקידום מטעם בתי בניית אתרי אינטרנט.

שיקולים מכריעים לשאלת עיצוב אתרים

טרם למלאכת העיצוב, נקדים ונציג שאלה מכרעת הנוגעת לביסוס קווי היסוד של עיצוב האתר, ועל כן להגדיר מה הגדרות העיצוב – מה מטרת האתר ?
כיום, הצגת השאלה טרם מלאכת בניית האתר שייכת לאסכולה הישנה של בניית אתרים.
ניתן לטעון, כי עם התפתחות המגמה הטכנולוגית בתקופה האחרונה, ניתן לענות על השאלה הארכאית בצורה כמעט קבועה; ראשית, האתר תמיד ישמש את הלקוח בתור הכרטיס ביקור הווירטואלי שלו, עסק שקיים למעלה מיובל, ראוי שייצג עצמו בצורה ראויה וייחודית שתקנה ערך זהה או מוסף לייצוגו בעולם המעשי. שנית, רוב בתי העסק כשישאלו יגדירו שברצונם להגדיל את אחוז לקוחותיהם שמקורם מהאינטרנט, לכן ראוי להגדיר תחומי עיצוב שיפעלו לפי חוקי האופטימיזציה לאתר (SEO) מהיבט קידום האתר במנועי החיפוש השונים. נוסף על כך, לאחרונה נוסף שיקול אקוטי בעולם עיצוב האתרים שמייתם את הצורך בבניית אפליקציה, והינו בניית אתר מותאם למכשירי תצוגה חכמים בשיטת Responsive. ניתן לטעון כי רוב הלקוחות ייבחרו באופציה לפתח אתר מותאם ייחודית לכל המכשירים החכמים (טאבלטים, סמארטפונים וכד'), מאשר להשקיע השקעה כלכלית ניכרת בפיתוח אפליקציה.

מה בין מומחה GUI למעצב אתר

אישיות נוספת מרכזית במלאכת בניית האתר הינה המאפיין, או איש GUI. מומחיות\מקצועיות GUI, אינה מקצוע נרכש במוסדות ההשכלה הגבוהה, אלא זהו מקצוע שנרכש בעמל ויזע רב, ובמקרה הנ"ל, פנייה למומחה GUI וותיק ככל האפשר יכולה לבוא לקראתכם מאשר לרעתכם, מומלץ להיוועץ ולשאול טרם בחירת המעצב, האם יש פיקוח של איש GUI ואם כן, מומלץ לאמוד את טיב מומחיותו ומידת ניסיונו.

GUI הינה מלאכת התאמת ממשק מסכי האתר לקהל היעד הרצוי של האתר. ועל ידי כך, ניתן להעריך את צבעי האתר, לבחור את הקונספט השיווקי, מיקום סרגל הכלים, אייקונים, כפתוריזציה באתר ועוד.
ראוי לטעון כי בחברות בניית אתרים ואצלנו בחברת Web3D בפרט, מלאכת עיצוב האתרים מתרכזת סביב איש ה-GUI ולאו דווקא בידיו של המעצב. ראשית לאחר מלאכת האפיון, המעצב מונחה באופן צמוד על ידי המאפיין ומנהל הפרויקט את קווי המתאר של העיצוב, שנית בתום הסקיצה הראשונה, הנ"ל נבחן באופן קפדני על ידי איש ה-GUI טרם מסירת הסקיצה ללקוח.

לסיכום, אנו ממליצים לבחון לא רק את טיב עבודתו של המעצב, אלא גם את מידת מקצועיותו של איש הGUI  בחברה.

מאת: אלון שניידרמן, סמנכ"ל חברת Web3D


ממשקים ידידותיים

מומחיות בבניית אתרים דינמיים

קצב ההתפתחות של רשת האינטרנט והדינאמיות המאפיינת את השוק כיום דורשת ממשקים מורכבים הרבה יותר מאשר פעם לכל אתר: אתר תדמיתי, חנות ווירטואלית, אתר תוכן, אתר קטלוג, פורטל מורכב, רשת חברתית וכולי.

בית אחד של Web3d

בית אחד

בניית קונספט שיווקי, אסטרטגיה, ניהול קמפיינים, עיצוב ותוכן. כל מה שאתר מושלם צריך.
מקצועיות וניסיון

מקצועיות

מומחי אפיון, עיצוב, שיווק ואסטרטגיה מהשורה הראשונה, מביאים אליך שנים של ידע וניסיון.
ניסיון משנת 1997

ניסיון

יותר מ-1,000 פרויקטים בתחום האינטרנט מאז שנת 1997: אפיון, עיצוב ובניית אתרים.
גלילה לראש העמוד
דלג לתוכן