עמוד בית » בניית אתרים » מאמרים בנושא בניית אתרים » 6 סיבות למה להשקיע בעיצוב האתר שלכם

6 סיבות למה להשקיע בעיצוב האתר שלכם

מתלבטים האם שווה להשקיע בעיצוב האתר שלכם? אולי בכלל אתם מאמינים בלעשות הכל בעצמכם אבל בכל זאת שוקלים האם שווה לתת למקצוענים לעשות את העבודה עבורכם?

אחרי 25 שנה של עיצוב אתרים ופיתוח של מעל 3,000 אתרים, חנויות אונליין, מיניסייטים ועמודי נחיתה, מחלקת עיצוב אתרים ב-Web3d מסבירה למה כדאי לכם להשקיע בעיצוב האתר שלכם.

6 סיבות למה להשקיע בעיצוב האתר שלכם

1. עיצוב הרושם הראשוני

עיצוב אתר אינטרנט חשוב משום שהוא משפיע על הדרך שבה קהל היעד שלכם מתייחס למותג או העסק שלכם. בפעם הראשונה שנכנסים לאתר שלכם, כבר בשניות הראשונות מתקבע הרושם הראשוני עליכם על העסק, המוצר או השירות שאתם מוכרים.
ממש כמו שאנחנו שופטים חנות פיזית אחרי שניות ראשונות של ביקור, כך גם יקרה לקהל היעד שלכם בביקור הראשון שלו באתר שלכם. בניית עיצוב ייחודי תוך שימוש בשפה עיצובית מדויקת ששמה דגש על חווית המשתמש תשפיע על אותן שניות ראשונות כך שעל הגולשים ייוצר רושם ראשוני חיובי על העסק שלכם.

2.השפעה על הקידום האורגני של האתר

פרמטרים רבים בעיצוב האתר משפיעים על הדרך שבה התוכן בו יוצג ובכך משפיע על הקידום האורגני שלו או על הדרך שבה מנועי החיפוש סורקים אותו.
בנייה ועיצוב נכון של התוכן יכול לעזור למנועי החיפוש לסרוק את האתר ולשפר את ציון האופטימיזציה שלו, מה שיגרום עם הזמן לשיפור המיקום בתוצאות החיפוש בביטויים שקשורים למוצר או השירות שאתם מוכרים.

3. השפעה על הדרך שבה יתפסו את השירות שלכם

כשקהל היעד יכנס לאתר שלכם, סביר להניח שיהיו לו שאלות על העסק, המוצר או השירות שאתם מוכרים. הוא ירצה להבין מי אתם, מהם תחומי ההתמחות שלכם, במה אתם טובים יותר מהמתחרים שלכם ומדוע כדאי לצרוך את השירות או המוצר שלכם דווקא ממכם.

עיצוב נכון של האתר, ששם דגש על חווית המשתמש, ישפיע רבות על התפיסה של קהל היעד על איזה שירות לקוחות הוא עתיד לקבל ממכם. הם יבינו לבד שמישהו מאחורי הקלעים חשב עליהם והשקיע מאמץ בלעצב את חווית המשתמש שלם באתר שחוסכת זמן מיותר בחיפושים, מנגישה את כל המידע בצורה קלה ופשוטה שגורמת להם לחויות קניה או שהות מצוינת.

4. מחזק את בניית האמון

אנשים נוטים לא לסמוך על אתרים שמעוצבים בצורה לא טובה. הם נראים להם חשודים ולא אמנים וזה משפיע כמובן כל מידת המוכנות או הרצון שלהם להשאיר באתר את הפרטים אישיים או פרטי אשראי שלהם.
זה נכון לגבי אתר תדמית, חנות אונליין או אפילו עמוד נחיתה על מוצר או שירות ספציפי.
בדיוק כפי שאתם נכנסים לחנות לא מעוצבת, שהמוצרים בה לא מסודרים בצורה שמקלה על הנגישות אליהם, שהתנועה בה מוגבלת והתאורה בה חשוכה, כך כנראה ירד הסיכוי שתקנו בה משהו או אפילו שתישאלו שאלה על אחד המוצרים שראיתם בה.
אתר מעוצב בונה אמון מול קהל היעד. הוא מחזק את תחושת הביטחון ומגדיל את אחוזי ההמרה.

5. המתחרים שלכם משקיעים בעיצוב האתר שלהם

אם אתם צריכים סיבה טובה להשקיע בעיצוב של האתר שלכם, פשוט תסתכלו על האתרים של המתחרים שלכם. הם כנראה כבר משקיעים או השקיעו באתר שלהם ואם אתם רוצים להישאר במשחק ולהתחרות בהם כמו שצריך, פשוט תשקיעו בעיצוב האתר שלכם.

6. יצירת עקביות

כנראה שבתחילת הדרך השקעתם ביצירת לוגו ושפה לעסק שלכם או אפילו יכול להיות שעברתם תהליך של מיתוג שכלל גם יצירה שפה אחידה לכל האלמנטים של השיווק שלכם. חשוב לוודא שגם האתר לא נראה מאחור. בעזרת שימוש בשפה עיצובית אחידה וברורה בכל האתר, שתואמת את העיצוב והשפה של העסק שלכם תוך שימוש פונט אחיד, צבעים שלקוחים מפלטת הצבעים של הלוגו יסייעו ביצירת עקביות ואחידות.
אם האתר שלכם לא ידבר באותה שפה, כל עמוד יהיה מעוצב בצורה שונה, זה כנראה יגרום לכך שהוא יראה לא מקצועי ואחוז הנטישה ממנו יגדל. למעשה גדול הסיכוי שקהל היעד שלכם ידלג לאתר אחר שיראה מקצועי יותר, כנראה לאתר של המתחרים שלכם.

 

אם הגעתם עד כאן, כדאי שנדבר על העיצוב של האתר שלכם. ניפגש לקפה או שיחה, ללא התחייבות. נכיר אתכם ואת העסק שלכם, נאפיין את הצורך,נעצב ונבנה את האתר שיציג את העסק, השירות או המוצרים שלכם בצורה הטובה ביותר ויעזור לכם לבלוט על פני המתחרים בשוק או בענף שאתם פועלים.

 

נכתב ע"י

אלון שניידרמן

מומחה באפיון UI/UX, ניתוח דפוסי התנהגות ופיתוח אסטרטגיות שיווק.
אלון מרצה בכיר בתחום הדיגיטל, יוצא יחידת 8200, יזם ומלווה סטארטאפים, מנכ"ל ובעלים של קבוצת Web3D המעניקה מזה 25 שנה שירותי פיתוח אתרים ומערכות תוכנה, מיתוג עסקי ושיווק דיגיטלי.


המשך קריאה - מאמרים נוספים

הנגשת אתרים הנגשת אתרים לאוכלוסיות בעלי מוגבלויות שונות היא בגדר חובה מוסרית וחברתית. המרחב האינטרנטי פותח עבורם אפשרות לרכישת ידע, חברויות, מציאת זוגיות, רכישת מוצרים, שירותים מקוונים ואפשרויות תעסוקה. אתרי …

לאחר 20 שנות ניסיון בבניית אתרים אספנו לכם את עיקרי הדברים העקרוניים לבניית כל אתר אינטרנט: 1. האתר שלך משקף את התדמית שלך כמה הזדמנויות לרושם ראשוני אתה מקבל? מה …

 רוב ציבור הגולשים בישראל (יותר מ-67%, נכון לשנת 2014) מרבה לגלוש במנועי החיפוש ממכשירי הסמארטפון (מכשירי פאלפון). החל מה-21.04.2015 גוגל הצהירה כי לגולשים אשר מבצעים חיפושים ממכשירי הסמארטפון, היא "תתעדף" …

השאירו הודעה
שיחת ווצאפ שיחת טלפון